"Enter"a basıp içeriğe geçin

Yeni İsrail Devleti Karadeniz’de Kuruluyor 4.3.2022

Filistin topraklarında kurulan İsrail devleti de böyle savaş tamtamları arasında kurulmuştu. Almanya 1939’da o savaşı başlatmıştı, trenler dolusu Yahudi “ya yakma odalarına, ya Filistin’e göç” tercihi ile karşı karşıya kalmıştı. Hitler de Yahudiydi, değil mi?

Hitler bir görev adamıydı, İngiliz kralının kuzeniydi, görevi Akdeniz’in doğusunda, Filistin topraklarında korsan devlet kurmayı hedefleyen Yahudi şirketlerinin isteklerini yerine getirmekti. Yahudi ailelerini esir alarak Karadeniz limanlarından gemilerle Filistin’e taşıdılar.

Bize öldürüldü diye adı verilen Yahudi aydınlarının adları doğrudur, onlar bu savaşa hayır dedikleri için öldürüldüler. Biz de sözde “tarafsız” idik. İstanbul boğazından geçen yolcu gemilerindeki Yahudi aileleri savaş esiriydiler ve çoğu nereye götürüldüklerini bile bilmiyorlardı.  50 yıl önce Osmanlı’dan satın alınmış Müslüman Filistin topraklarında kurulacak olan “Özgür İsrail!” için yeterli nüfus sağlamak için götürülüyorlardı.

Atatürk bu plana engel olacağını 1935’de açık açık söylediği için siroza mahküm edildi diyenlere ben de katılıyorum. 1938’de Atatürk öldükten sonra (1939) savaşı başlattılar.

Ülkemizde 1940’lı yıllarda gerçekler halktan saklanıyordu. O dönemi yaşayanlar o günlere “40 karanlığı” derler. Hapisaneler Nazım Hikmet gibi aydınlarla doluydu. Hepsini saymayacağım. Tarafsızmışız… İsrail’i kurdular. 1 Eylül 1939 ‘da başlayan Polonya’ya Hitler’in saldırısı, 1945’de İsrail devletinin resmen ilan edilmesiyle bitti, Almanya da ikiye bölündü.

Aynı oyun Ukrayna’da sahneleniyor. Yeni bir İsrail devleti kurulmak üzere tetiğe basıldığını görüyorum, onu diyeceğim. Yine tarafsız görünüyoruz. Oysa Ukrayna’ya pekâla silah satıyor bir Türk silah şirketi. Neresi tarafsızlık?

Nazi saldırılarında milyonlarca (22 milyon denir)  Türk kökenli Asyalı, Kafkas, Osetya, Dağıstan, Azeri, Türkmen, Kırgız, Kazak,Tatar askerleri Sovyet orduları içerisinde direnirlerken öldüler. 3 milyon Yahudi öldü derler, oysa aynı sayıda Yahudi Filistin’e İstanbul ve Çanakkale üzerinden gemilerle götürülmüştü, bunu söylemezler. 

İnternette son günlerde dolaşan bir yorumda Ukrayna halkı eski Aşkenazi Türkleridir diyor. İyi Partililer dolaştırıyor bu yorumu. Eyvah eyvah! Aşkenazi kelimesi “Siz aslen Yahudisiniz” diye olta attıkları tuzaktır. Bir halk aslen şudur budur dediğin zaman reklamlar oraya demektir. Demek istiyor ki, Aşkenazilere omuz verelim… Yutarsak.

Anlayamaz benim insanım bu tuzağı. 1942’de Kırım’a Ankara’dan Dışişleri Bakanını gönderip, “Biz aslında Almanları tutuyoruz, ayrılın Kızıl Ordudan, geçin Nazi ordusuna” dediğimiz zamanki şeydir.

“Tarafsız görünüyoruz ama tarafımız Hitler’dir”, dedik Tatarlara. Yanılmıyorsam 2 bin Tatar asker şapkasından Kızıl yıldızı söküp Nazi işareti taktı ve saf değiştirip kendi kardeşlerine silah sıktılar. Savaşı Hitler’in kaybetmesiyle Stalin de o vatan hainliği yapmış Tatar askerlerini Kırım’dan Sibirya’ya sürdü. Biz de halen daha Stalin Türkleri sürdü diyoruz, vatan hainlerini sürdü demiyoruz, değil mi? Tarafsız görünürken Tatarlara bu acıyı yaşatmalarına aracı olduk, demiyoruz.

Putin de aynı acıyı halkı bir daha yaşamasın diye pozisyon aldı, öyle görünüyor.

Bugün Ukrayna’da Sorozcu (Yahudi olduğu bilinir) bir devlet başkanı var. Onun da Yahudi olduğu biliniyor. “Bize acıyın yardım edin, Rusya saldırıyor, gelin bizi koruyun” diye çığlık atıyor, NATO’yu davet ediyor. Nasıl ki NATO gerçekte Akdeniz’de kurulan İsrail devletini korumak için kurulmuştu, benzer şekilde şimdi de Karadeniz’de yeni İsrail kurmak için görev alsın diye davetler var. Ders çıkaran Avrupa ülkeleri asker vermiyorlar, ABD ambargosu yememek için kınamalarla idare ediyorlar.

Biz de bir NATO ülkesiyiz. Tarafsız görünmek istiyoruz, ama asla değiliz. Rusya milyonlarca insanını 2.Dünya savaşında kaybetmiş bir ülke olarak erken önlem aldı, Ukrayna’da Nazi artıklarını temizlemeye başladı. Ukrayna halkını içeriden esir almış olan Soroscuları temizlemek istiyor, ya da bana öyle görünüyor. Aslında bunu yapmakla Türkiye’yi ve Asyadaki tüm Türkleri koruyor, böyle bakalım.

Tansu Çiller bu arada kendini göstermeye başladı. Bunu iki kere düşünürüm, Ukrayna başbakanı gibi baş Sorosçudur. Savaş miğferini takıp Kardak kayalıklarında poz vermişti hani…  Tayyip Beyin koluna girip sonra da dümeni eline almak isteyecektir. Necmettin Erbakan’ın koluna girip sonra nasıl çelme taktığını bilen bilir. 

Özetle, yeni İsrail devleti Karadeniz’de kuruluyor. Daha kötü günler yakındır. Biz kendimize bakalım, Montrö dahil tüm kuruluş ayarlarımızı sıkı koruyalım. Ve halka gerçek tarihi anlatalım.

Mahiye Morgül / Rize /3.3.2022

Ek:

Soroscuları (Gezi’cileri) burada hapiste tutuyoruz, Ukrayna’da Sorosculara göz kırpıyoruz.

Hatırlayalım: 2.Büyük savaşta Eminönü limanında bekleyen, Koç’un yoğurt süt dağıttığı esir gemileri deşifre olunca, yani tarafsız olmadığımız belli olunca, gemilerden bir tanesi geri çevrildi ve Karadeniz’de  denizin ortasında kaptansız öylece bırakıldı, hani yani tarafsızız gösterisi… Gemi oraya buraya sürüklenirken içindekilerden sahile (Ereğli) kadar yüzerek kurtulanlar olayı anlatmıştır. Diğerleri Bulgaristan Romanya tekneleriyle kurtarıldı galiba.

Tayyip beyin damadı Ukrayna’nın Soroscu Yahudi başbakanına insansız hava silahlarını satıyor,  değil mi?

Hatta, Ankara Kiev Tahran seferinden dönerken vurulan (İran’ın vurduğu) şu Ukrayna uçağı bence Asya’yı ateşe sürükleme savaşının içinde değerlendirilmelidir.

Bu yazı yorumlara kapalı.