"Enter"a basıp içeriğe geçin

Talim Terbiye’nin Başına Getirilen B.Dönmez Kimdir? 10.8.2019

Talim Terbiye Kurulu Başkanı A.Durmuş görevden alınmadı, görevi sıradaki B.Dönmez’e  devretti. Yeni görevlendirilen Burhanettin Dönmez kim diye ufak bir araştırma yetti. Eski İlköğretim Genel Müdürü Servet Özdemir (Ziya Selçuk’un köylüsü) ile birlikte bastıkları kitabın konusu okulların yönetiminin işletme mantığıyla piyasaya verilmesini getirecek olan SPAN Amerikan Danışmanlarının planladığı değişimdir.  Sırada ne iş var şimdi diye soran olursa, o işi kime verelim diye işbölümünü Abant gülleri  çoktan yapmıştı, Hüseyin Çelik de “ekibimiz tamam” demişti, sıradaki görev onun demektir. Al gülüm ver gülüm, Alpaslan Durmuş sadece görev devir töreni yaptı, istifa etmedi, ya da zannedildiği gibi görevden alınmadı. Yani mavi balinalar çocuklarınızı yutmaya devam edecek, çocuklar daha fazla saldırganlaşmaya devam edecek, birbirini ve kendini öldürmeler artacak, azalmayacak!

Burhanettin Dönmez’in yazarı oldukları kitabın adı ve diğer yazarları:

Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi

Servet ÖzdemirTemel ÇalıkAli Çağatay Kılınç,Serkan KoşarFerudun SezginAdnan Boyacı,Esmahan AğaoğluNecati CemaloğluBurhanettin DönmezZeki ÖğdemEmel TüzelTürker Kurt

Pegem A Yayıncılık – Akademik Kitaplar

https://kidega.com/kitap/turk-egitim-sistemi-ve-okul-yonetimi-065213/detay

Talim Terbiyenin başına getirilen B.Dönmez’in birlikte kitap yazdığı kitaba bakılırsa, anlıyorum ki SIRADA OKULLARIN YEREL YÖNETİMLERE ve HAMİLERE devredilmesi var. Öğretmeni işe alacak olan mütevelli heyetleri sistemi geliyor. Yerel ihtiyaçlara(!) göre program değiştirme ve ara eleman/ öğretici işe alma yetkileri var. Camideki hoca da cübbesiyle gelip ilkokul çocuğuna Din Dersi verebilecek, manav da gelip “seçmeli bakkalcılık” dersi verebilecek.

Bu aşamada görev Dönmez’e verilmiş görünüyor. 

Akıl sağlığınıza bundan sonra çok daha fazla dikkat edin; öğrencilerin ağzı yoktu feryat edemiyorlardı, artık öğretmenlerin feryatları yükselecek, veliler de onlara hiç arka çıkmayacak, “zaten ne öğretiyorlardı ki ” diyecek veliler.  

Bay Dönmez dönülmez akşamın ufkundaki adamdır, artık vakit çok geç!

10.8.2019 

Mahiye Morgül

Bu yazı yorumlara kapalı.