"Enter"a basıp içeriğe geçin

Diyanetin Lağvını Bekleyen Cemaatler 22.12.2019

DİYANETİN LAĞVINI BEKLEYEN CEMAATLER

Onlara göre bu kurum ulus devlete bağlıdır, lağvedilmelidir, tarikatlar istedikleri gibi at oynatamamaktadır. 

 DİB’nda egemen olan FETÖcülere bağlı olmaktansa bağımsız olmayı tercih etmeleri bile bir uzun planın parçasıdır.

Laik kesimin de aynı talebi dile getirmesi aynı stratejik planla bağlantılıdır. Psikolojik harpçı ABD uzmanları “Bizim taleplerimizi kendi talepleri gibi ister hale gelecekler” demişti. Bunu diyenin kim olduğunu unuttum, adı önemli de değil. Bize hep bunu yaptılar. Devlet okullarından velileri kaçırtıp, devlet yatılı okullarını kapatıp, velileri özel okullara, cemaat evlerine ve tarikat yurtlarının kucağına düşürmek de aynı plandı.

DİB kapatıldığında kıran kırana bir cemaatler savaşı kapıdadır. Ben ondan dindarım, gel aidatını bana ver, bizden başkaları din dışıdır, ötekinin katli vaciptir, vs başlar.

Devletten zengin cemaatler doğar, cennete gitmek hayaliyle ölmeden önce mal varlığını o cemaate bağışlayanlar gibi, Hıristiyan dinler savaşında yaşandığı gibi cemaatler savaşına doğru gider.

Bugün Erol Mütercimler Halk TV de Gürkan Hacır ile konuşurken Diyanet’in kaldırılması yönünde konuştu. Önceki gece Enver Aysever Halk TV’de izleyiciye “DİB kaldırılsın, evet” diyorsanız bana yazın diye ekrandan çağrı yaptı. 

Eğitim Reformu Girişimcileri ve DES de  “Dindar kindar nesiller projesi iflas etti” başlığı atmaya başladı. 

Oysa kendi istedikleri noktaya getirdiler ve bu plan siz isteyin biz de kaldıralım aşamasına getirildi.

Proje iflas etmedi, istenilen noktaya kadar getirildi, Diyanet’i toplumsal mutabakatla kaldırmak istiyorlar. 

Oysa, kaldırmak değil Fetöcüleri oradan temizlemek gerekir. DİB dairelerinde o kadar çok sayıda Laik Dindar olan var ki. Önlerini açın yeter ki. 

DİB kapatılsın diyerek, yani kanser hücresini keserek, kanserin metastaz etmesini sağlarsınız. Oysa İbni Sina demiştir ne yapacağımızı, kanser hücresini olduğu yerde kurutacaksınız.

DİB kaldırılmamalı, revize edilmeli, Fetöcülerden temizlenmelidir.

Bu süreci yakından takip eden ben, bir veliyle beraber Hz.Muhammed’in Hayatı ders kitabına 2014’de dava açarak kaldırılmasını sağlayan, ben, gördüğüm tehlikeyi okurlarımla yeniden paylaşmak istiyorum. Dava dilekçemiz mahiye.com sitemde pdf dosya olarak yayına koyduğum “Okulda Zihin Terörü” adlı kitabımın içindedir.

Karikatürlü din eğitimi kitapları, cami diye kilise resmi gösteren,  Allah kelimesinin üzerini çizdiren bulmacalı kuran kursu kitapları çok daha serbest olarak tarikat evlerinde okutulacak ve siz DİB’i kapatmış olarak sorunu çözdüğünüzü zannedeceksiniz!

Tıpkı Milli Eğitim Bakanlığında olduğu gibi. Temizleyin Fetöcüleri ve onların  kurduğu yayınevlerinde basılan ders kitaplarını kaldırın, görelim. 

Kapatalım Milli Eğitim Bakanlığını mı diyeceksiniz?

Diyanetin lağvını sizden çok bekleyen cemaatler olduğunu görmüyor musunuz?

Mahiye Morgül

Bu yazı yorumlara kapalı.