"Enter"a basıp içeriğe geçin

Zeytin Ağaçları Söküldü Gitti Yerine Çam Diktik…

Zeytinciliğimizi bitirme kararı ABD de verilmişti. Bence hiç de komplo teorisi değil.

Biz bunu çok kez yaşadık. Şimdi ormanlarımız cayır cayır yanıyor.

https://www.webtekno.com/komplo-teorisi-kolay-yanan-camlari-abd-turkiye-ozellikle-mi-diktirdi-h113060.html
2006 yılında bütün okulların kütüphaneleri SEKA’ya hamura gitti. Şimdi okul kütüphanelerinde ne mi var, ABD ürünü robot  montaj kutuları, Ziya Selçuk’un yakınlarının Garaj Bilişim şirketinden okullara satılıyor. Fatih projesiyle elektronik çöplük haline gelen okullar şimdi robot çöplüğüne döndü; başındaki isimler neden Ziya Selçuk’un köylüsü ve yakınları çıkıyor?  Eski TUBİTAK Eğitim Dairesinden Selçuk Özdemir, eski İlköğretim Gnl müdürü Servet Özdemir adlarını Fatih projesinde görmemiş miydik? Özellikle Selçuk Özdemir adını dava açtığım İngilizce ders kitabından biliyorum. Mahkeme kararıyla yanlışlarla dolu olduğu için kaldırttığımız İngilizce ders kitabını TUBİTAK’ta yazan ekibin başındaydı ve davayı kazandım. Kararda, MEB böyle bir kitap basmakla dava açılmasına sebebiyet verdiği için  avukat ücretimi ve mahkeme masrafımı ödemeye mahküm edilmişti. Hesap sormadığımız için işi ilerlettiler, Garaj Bilişim kurdular, ayrılan bakan Z.Selçuk’un ailesiyle cukkalıyorlar.

SEKA’ya hamura gönderdiği okul kütüphaneleri için “Artık yeni müfredata karşılık gelmiyor okul kütüphanelerindeki kitaplar” demişlerdi. SEKA’yı satmıştık. Giden bilim setlerimizi orada suya attılar, tuvalet kâğıdı olarak geri bize sattılar. Ne büyük plan!

“Dışardan kâğıt alan bir millet kültürünü yabancı lütfuna bağlar” demişti Atatürk, unuttuk.

MEB’de ders kitapları diye masal kitapları çocuklarımıza verilirken, kütüphaneler boşaltılırken, Amerikan eğitim tekellerine para kazandırırken, MEB bütçesi birilerinin cebine aktarılırken yapılanlardan hesap sormadığımız için bir gün torunlarımız bize hesap soracak.

Ziya Selçuk’un yerine yardımcısını bakan yapmışlar. Peki de sormazlar mı, bakanın sorumlu olduğu işlerde hata yaparlarken bu yardımcısı orda bunların tanığı değil miydi?

Bizimle dalga mı geçiyorlar?

7.8.2021

Bu yazı yorumlara kapalı.