"Enter"a basıp içeriğe geçin

2004 yılında tanımı değiştirilen dersler 2024 de hedeftedir. (24.10.2023)

Canlar, mahiye.com sitemde seçmeli din dersi de gelecek, görün diye koyduğum belgeyi lütfen dikkatle okuyun. Piyasada parçalı seçmeli ders olacak orda adı verilenler.

Önce bir şey fark etmez diyeceksiniz, sonra 2023 -2024 yılında start verilen ana dersleri seçmeli hale getirmek, sonra dersleri kendi içinde parçalayarak her birini ayrı ayrı seçmeli hale getirmek, bu yolla sınıf arkadaşlıklarını ve eğitimde birliği bitirmek üzere ufaktan start verildiğini göreceksiniz. Acıtmadan, yavaş yavaş, kurbağanın kazanını yavaş yavaş ısıtarak, alıştıra alıştıra…

https://mahiye.com/wp-content/uploads/2017/12/secmelidindersibelgesi.pdf
Lütfen MEB Tebliğler Dergisi 2004 belgesinde piyasaya  atılacak derslerin tanımını nasıl değiştirdiklerine bakın:”… ilgi istek bilgi beceri dersi” demekle asıl niyetinin ne olduğunu görün. Müzik dersi bir kolejde, İstanbul Ataşehir’de, bölündü, torunumun okuduğu 7.sınıfta. Zaten az mevcutlu bir sınıftı, “KORO dersi, ÇALGI  dersi diye ikiye bölündü, üstelik çalgı olarak ayrılanlar “fülüt” seçmek zorunda bırakıldı.

Bu bir örnektir, ana dersler nasıl tırtıklanmaya başladı görün. Önceki köşe yazımda 5.Sınıf İngilizce dersinde ana derslerden (Matematik, Fen Bilgisi,  Y.Dil, Tarih, Sanat, B.Eğitimi) üç tanesini seçme üzerine diyaloglu ünite yapıldığını anlattım. İlgili yazım sitemde önceki köşe yazımdır.

Bu hafta sonu yapılacak olan deneme sınavı LGS hakkında malüm karikatürlü soru için durum gereken yerlere ulaştırıldı. Ancak sınavı iptal ettirmeleri artık çok zor görünüyor. Karikatürün görselini sınavdan sonra yayınlayacağım.

Başka sıkıntılı görselli sorular da var. Örneğin YUKARI BAK İngilizce filminin afişi üzerine soru var. Boşluğa/ aşağıya veya yukarıya baktıran filmler, resimler, bize “bak bak kuş” oynattıklarının resmidir. Hatta Tevrat okuması yapanlar der ki, o siyonist evangelistlerin sembollerinden PELERİNLİ uçan insansı yaratık görselleri bizi pelerinli MESİH’lerinin gelmesine hazırlıyormuş, çünkü onlara göre mesih uzaydan pelerinle gelecekmiş!!!

Pelerin sembolü meğer oymuş.

Bunu öğrendikten sonra geriye dönük ders kitaplarını bir daha taramam gerekecek. Örneğin hiç gözümün önünden gitmiyor, Türkçe 1.sınıf ders kitabında tam sayfa pelerinli SUPER KIZ resmi vardı! “Bu ne böyle, süpermen yetmedi bir se süper kız mı çıktı başımıza?” demiştim.

Çok uçuk kaçık resimler var böyle. Hele çizgi filmlerden alınan tipler hep pelerinliler. Tevrat ve İncil’deki kehanet beklentileri, bizde olmayan, üzerine Zafer Calayoğlu’nun siyonist sembollerden hareketle  anlattığı bir video var. İzleme ihtiyacı duydum. İnanın ders kitaplarına soktukları o uçuk kaçık resimlerin hepsi onların  işaretleri çıkıyor. Genel kültür olsun, ya da başımıza örmekte oldukları çorapları bir başka gözle okumak için  lütfen izleyin o videoları. 

Ben de bir gün okurlarıma MS.60’da Kudüs’ü mahveden Roma saldırısı karşısında yerli Yahudi tüccarlarla yerli  Anasi-Kos halkının, Oğuzlular’ın, nasıl birleşip direndiklerini anlatayım. Daha sonra 3.yy’da Filistin Palmira kraliçesi Urfalı Azize Leyla Zeynep Sultan’ın (Zenobia) etrafında nasıl birleşip GAZZE’de direndiklerini anlatayım. Gazze, Azize’dir, Laila Zenobia’nın kutsal sıfatı.

Yerli Hilal ile yerli Davut Yıldızının birleşip köleci Romalı krallarına “ait üçgenin içinden Tek Göz”  sembollü Roma generallerine nasıl karşı durmuşlar, nasıl ölümüne direnip MAZ-ATA olmuşlardı, Yehudiye dağında çoluk çocuk 760 kişi 4 yıl ölümüne direnmişlerdi, onu anlatayım.

Altınözü’de, Antakya’da direnen özü altın kadın askerleri de. Hani Bush efendileri 11.10.2001 den hemen  sonra çıkıp “3.Bin yılın haçlı seferini başlatıyoruz. Bir daha MAZATA olmayacak” demişti ya…

Şimdi MAZATA aşamasına geçildi, İsrail bombaları Ortodoks hastanesini yok etti önce! Çünkü, İsrail’i büyütmeye onlar karşıydılar. 

Hamas mı Filistin’i temsil ediyor sanıyorsunuz, hayır. Boyunlarındaki atkıya bakın, FKÖ (YASER ARAFAT) sembolü olan zafer işaretini yok etmişler. Atkının ana siyah çizgileri de bizim Urfalı kraliçemizden kalma Türkmeneli dokumamız, tıpkı Kerkük dokumasıdır. Kraliçemizin bir adı da Sasani imparatorluğunun Türkmeneli Eyaleti kraliçesiydi.

Evet, evet. Maalesef siyonistler 3.bin yılın savaşına çok hazırlıklılar. Hazar Yahudileri adına Büyük İsrail’i Kırım’dan Hazar denizine uzatacaklarını söylüyorlar.  

Hamas diyorduk. Direniyor görünenler de onların işini kolaylaştıracak şekilde hareket ediyor. Her ülkede içerden teslim almadıkları kimse yok. Onun için çok uzun bir savaşta ne kadar ayakta kalabilirsek kâr diyorum. Koruma kalkanlarınızı yükseltin, yabancı mal kullanmayın, yabancı para kullanmayın, toprağa güvenin, her an ilaç ambargosuna uğrayabiliriz. Ona göre evinizde armut sirkesi (antibiyotiktir) şişeleriniz dolu hazır olsun.

Eski ders kitapları beyin besini olarak saklanmalı, evde onlarla çalıştırın çocuklarınızı. Ders seçme ve sınavla sınıf atlama sistemine geçecekler, o kitaplarla çalışanlar bütün sınıfları hızla atlarlar.

Mayana kitaplığımdaki ders kitaplarıyla 29 Ekim’de çocuğunuza bir Cumhuriyet kütüphanesi kurun.

 Sitemdeki diğer belgelere de bakın lütfen. SPAN Amerikan belgelerinin arkasında GATS, Tansu Çiller imzası olduğunu unutmayın.

24.10.2023 / Mahiye Morgül

Bu yazı yorumlara kapalı.