"Enter"a basıp içeriğe geçin

Şirket Devleti Olduk, Buna Göre Hukuk Lazım, Öyle mi? 7.10.2019

Sevgili dostlar, devlet mi büyüyor, şirket devleti mi oluyoruz, biri bize açıklasın. 

ABD gibi şirket devleti oluyorsak VE BUNA GÖRE HUKUK SİSTEMİNE GEÇİRİLİYORSAK, sittin sene savaş üssü haline geleceğiz demektir.

ABD hukuk sistemi “reform” diye geldi, geliyor. 

ABD askerlik sistemi darbeden sonra geldi.

ABD eğitim sistemi çoktan geldi; eğitim zayiatımız 9 yaşında intihara kadar düştü.

ABD eyalet sistemi “yerel yönetimler reformu” adı altında kapıdadır.

Ne kaldı geriye?

Kaçıncı ABD eyaleti olduğumuzu ilan etseler de bilsek. 

 Bugün piyasacı (paran kadar adalet) ABD Hukuk sistemini savunan Feyzioğlu, piyasada şeriat hukukuna talep var ve ona da yol açacak olan sistemdir getirdiği. Kendisi daha fakültede hocayken avukatlığını aldığı çok ünlü işadamının oğlu için çok para almıştı, o cinayet bir Yahudi töresine göre bir genç kızı doğrayarak öldürme cinayeti idi. (Bence, bir hukuk profesörü haklılığına inandığı dava için gönüllü avukat olur, para için katilin avukatı olmaz!) Nesini savundu o cinayetin bilemem ama her ekrana çıktığında midemi bulandırmaya yetiyor. Şimdi de reform adı altında Türk Hukuk Sistemi kesilip doğranırken bu büyük hukuk cinayetine avukatlık yapıyor. 

Eğitim Reformu Girişimcisi bir zatla Baro Salonunda çekilmiş Halk TV de yayınlanan o programın sponsoru kendisiydi, yine öyle mi acaba diye merak ediyorum. Sinem Fıstıkoğlu onu bir daha konuk alırsa, soracağı soruları çalışarak gelsin, eline verilmiş sorularla yetinmesin.

Şunu da sorsun:

“Meslekleri kuşa çevirecek olan 5544 /2006 sayılı yasanın TBMM’den hukuksuz geçtiğini iddia eden Mahiye Morgül’e Baro İnternet sitesinde ne cevap verdiniz?” 

            ….

Savaş haberleri içerisinde gelen şu habere bakınız: Suriye topraklarında Arapça Kürtçe Süryanice derslerle fakülte açıyoruz… ABD’nin işgal ettiği Kuzey Irak topraklarında kurduğu okullar gibi.

Ortadoğu’yu parçalama ve Sünnileştirme projesinde eş başkanlığa devam ediyoruz demektir.

Erbil’den Rize’ye gelen Arap donlu takkeli genç bir öğretmene rastladım. İlahiyat Fakültesinde İslam Hukuku öğretmeniydi. Türkçe bile bilmiyordu. Son Hukuk Reformu projesiyle İslam Hukuku dersleri aldı başını gidiyor. Gazeteci yazar Mehmet Yuva doğru söylüyor, tehlike sadece Suriye için değil, Suriye parçalandığı anda fay kırıkları Türkiye’de ilerleyecektir. Üzgünüm ki eğitimde de zemin buna göre hazırlanmış haldedir.

Herkese Saygılarımla

Mahiye Morgül �U�

Bu yazı yorumlara kapalı.